دکتر حبیبه احمدی / جراحی زیبایی زنان / عمل ترمیم لابیاپلاستی ناموفق
۶ دقیقه
جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

عمل ترمیم لابیاپلاستی ناموفق

آنچه می خوانید...

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی تنها برای افرادی انجام می شود که از نتیجه عمل اولیه خود رضایت نداشته اند. لابیاپلاستی ترمیمی نسبت به عمل اولیه سخت تر و حساس تر است و معمولا بانوان انجام آن را به دست پزشک دیگری می سپارند؛ چرا که از نتیجه کار پزشک قبلی خود رضایت نداشته اند. در این مقاله همه چیز در رابطه عمل لابیاپلاستی ترمیمی را توضیح خواهیم داد و بهترین دکتر برای ترمیم لابیاپلاستی را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چه زمانی می توان گفت لابیاپلاستی ناموفق بوده است؟

ممکن است در جراحی لابیاپلاستی اولیه پزشک تخصص نداشته باشد و بافت ها را دچار آسیب کند. پزشک برای انجام عمل ترمیم لابیاپلاستی باید عمل پیوند را انجام دهد که خود به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد. امروزه بسیاری از افراد به دلیل نارضایتی از لابیاپلاستی خود می خواهند جراحی ترمیمی را انجام دهند.

دقت داشته باشید که جراحی غیر اصولی لابیاپلاستی نه تنها زیبایی لابیاها را افزایش نمی دهد، بلکه عوارض خطرناکی را برای بیمار به وجود می آورد. عدم تقارن بخش های مختلف واژن، بروز مشکلاتی مثل تورم همیشگی، برداشت بیش از حد بافت واژن و آسیب رسیدن به قوه جنسی فرد را مهم ترین دلایل ناموفق بودن لابیاپلاستی می دانیم.

دلایل لابیاپلاستی ترمیمی

بهترین دکتر برای جراحی ترمیم لابیاپلاستی ناموفق

یکی از مهم ترین نکاتی که شما زمان جراحی لابیاپلاستی باید در نظر داشته باشید، این است که بهترین دکتر را برای این عمل عمل انتخاب کنید. در صورتی که پزشک برای جراحی اول تخصص و تجربه زیادی داشته باشد، شما دیگر نیازی به ترمیم پیدا نخواهید کرد.

بنابراین تخصص پزشک خود را برای جراحی اولیه بررسی کنید. در صورتی که پزشک تخصص و مهارت کافی داشته باشد، دیگر نیازی نیست که برای بار دوم این جراحی را انجام دهید و پروسه ترمیمی لابیاپلاستی را طی کنید.

دلایل اصلی انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی ناموفق

به طور کلی شما باید بدانید که به چند دلیل مهم بیمار می تواند این عمل ترمیمی را انجام دهد. از جمله دلایل اصلی عبارت است از :

۱. اگر در عمل اولیه به طور کلی لابیاها برداشته شود و یا سایز آنها بسیار کم شود، بیمار باید برای عمل ترمیم اقدام نماید.

۲. در صورتی که در عمل اولیه لابیاها تقارن نداشته باشند و مشکل آنها رفع نشده باشد بیمار می تواند اقدام به عمل ترمیم نماید.

۳. اگر در عمل اولیه به دلیل انتخاب تکنیک اشتباه، جای بخیه ها روی لابیاها مانده باشد، پزشک باید عمل ترمیم  را برای بیمار انجام دهد.

دوران نقاهت جراحی ترمیم لابیاپلاستی ناموفق

به طور معمول شما بعد از انجام دادن عمل لابیاپلاستی باید ۱ الی ۳ روز استراحت کنید. در طی این چند روز از انجام دادن کارهایی که سنگین هستند باید خودداری نمایید. بیش از اندازه سرپا نباشید و ورزش های سنگین را کنار بگذارید. البته در نظر داشته باشید که مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ترمیمی از عمل لابیاپلاستی اولیه بیشتر است.

نکات و شرایط خاصی را که شما باید رعایت کنید را پزشک اعلام می کند. در صورتی که به توصیه های پزشک دقت داشته باشید می توانید در کمترین زمان بهبودی خود را به دست آورید. استراحت یکی از مهمترین نکاتی می باشد که بعد از عمل ترمیمی باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

آیا جراحی ترمیمی لابیاپلاستی عوارض دارد؟

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که هر جراحی زیبایی واژن عوارضی به همراه دارد. باز شدن بخیه لابیاپلاستی، جمع شدن خون، به وجود آمدن گوشت اضافه و …. از جمله عوارض عمل لابیا می باشند. بیشتر عوارض در صورتی به وجود می آید که پزشک روش مناسبی را برای جراحی به کار نگیرد. تکنیک هایی که مربوط به این جراحی است خاص می باشد و باید پزشک به خوبی آنها را بشناسد.

در صورتی که پزشک متخصص عمل ترمیمی را انجام دهد بیمار دچار عوارض جراحی نمی شود. همچنین در صورتی که شما می خواهید عوارض این جراحی برایتان به وجود نیاید بعد از جراحی باید تمامی توصیه های پزشک را در نظر بگیرید. هر یک از توصیه های پزشک را اگر انجام دهید به هیچ عنوان عوارض این جراحی را دریافت نمی کند و همچنین در کمترین بازه زمانی نتیجه عمل را مشاهده خواهید کرد.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

بسیاری از نکاتی که در مورد مراقبت های بعد از عمل ترمیمی لابیاپلاستی می باشد را اگر در نظر نگیرید امکان دارد که نتیجه مثبتی را بعد از عمل دریافت نکنید. بنابراین شما باید به خوبی نکاتی که در مورد مراقبت های بعد از عمل می باشد را بشناسید. برخی از نکات مراقبتی بعد از عمل عبارت است از :

۱. فرد باید به صورت روزانه و با دقت زیاد محل جراحی شده را بعد از شستشو با سشوار خشک کند. خشک کردن محل به صورت اصولی بسیار مهم است، چرا که ماندن رطوبت در محل، ممکن است که شکل لابیاها را تغییر دهد.

۲. یکی از مهمترین نکاتی که پزشک به بیمار توصیه می کند، این است که در طول درمان به هیچ وجه نباید رابطه جنسی داشته باشد. حدود دو الی ۳ هفته بیمار باید از رابطه جنسی خودداری کند. مدت زمان دوری از رابطه جنسی را پزشک بسته به نوع و شدت جراحی، تنظیم می کند.

۳. تا زمانی که بخیه ها هنوز خوب نشده اند بیمار نباید ورزش های سنگین انجام دهد. انجام دادن ورزش های سنگین موجب می شود که بخیه ها از جای خود باز شوند.

۴. هر نوع فشاری که به ناحیه جراحی وارد می شود باید کاهش پیدا کند. در واقع باید بدانید که اگر در این ناحیه فشار وجود داشته باشد، ممکن است که لابیاها شکل شان به درستی متقارن نشود.

۵. استفاده کردن از پمادها و کرم هایی که پزشک تجویز می نماید ضروری است. هر یک از پمادها و کرم ها را باید به صورت اصولی و در زمان مشخص شده استفاده نمایید.

۶. تا زمانی که زخم بهبود پیدا نکرده است، از مصرف کردن هر نوع دخانیات و سیگار باید خودداری نمود.

۷. از آنجایی که بافت بسیار آزرده شده است، دقت داشته باشید که هیچ فشاری را نباید به ناحیه وارد سازید.

۸. تمامی توصیه ها و نکاتی که پزشک برای درمان بیان می کند را باید در نظر داشته باشید و طبق آنها به صورت روزانه از محل جراحی مراقبت نمایید.

دوران نقاهت لابیاپلاستی

بهترین زمان برای لابیاپلاستی ترمیمی

حداقل زمانی که برای عمل دوم باید طی شود، حدود ۶ ماه می باشد. در صورتی که عمل ترمیمی زودتر از این بازه زمانی انجام شود، باید بدانید عوارض غیرقابل جبران برای بیمار رخ می دهد. چرا که ممکن است نمود نتایج واقعی و نهایی این عمل تا ۶ ماه طول بکشد.

دکتر حبیبه احمدی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی دکتر حبیبه احمدی دوره دکتری عمومی خود را در سال 1385 در دانشگاه شهید بهشتی به اتمام رسانده و طرح پزشکی خود را تا سال 1388 در شهر سمنان تمام کردند. پس از این تا سال 1395 دوره دکترای تخصصی خود را در حوزه زنان، زایمان و نازایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام و طرح پزشکی تخصصی خود را در شهر دزفول تا سال 1397 انجام دادند. همچنین به واسطه علاقه به حوزه زیبایی بانوان، وارد فلوشیپ جراحی زیبایی زنان شده و این دوره را در سال 1398 به اتمام رسانیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *