راهنمای کامل تنگ کردن واژن با نخ

بانوان همواره دوست داشته اند که زیبا و مورد قبول واقع شوند؛ به همین دلیل، به کمک روش های مختلف سعی داشته تا نواحی مختلف بدن خود را زیبا جلوه دهند. امروزه نیز بانوان به زیبایی خود اهمیت بیشتری می دهند و شاید بتوان گفت که اهمیت آن ها به زیبایی بیشتر از گذشته شده است. در راستای پاسخگویی به این نیاز، علوم پزشکی پیشرفت های قابل توجهی داشته است و با جراحی های زیبایی به نیاز زنان پاسخ می گوید. تنگ کردن واژن یا لیفت واژن یکی از همین روش های پزشکی است که به زیبایی اندام تناسلی زنان و افزایش اعتماد به نفس او کمک می کند. تنگ کردن واژن یا تایتنینگ واژن به دو روش جراحی و غیر جراحی امکان پذیر است. استفاده از نخ برای تنگ کردن واژن یکی از همین روش های غیرتهاجمی (غیرجراحی) است. آیا با این روش آشنایی دارید و می دانید که نحوه لیفت واژن با نخ چگونه است؟ بهترین جراح زیبایی زنان برای تنگ کردن واژن در تهران چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ چیست؟

در گذشته، بسیاری تصور می کردند که درمان های خانگی مانند تنگ کردن واژن با آب انار یا تنگ کردن واژن با ویتامین ای می توانند به رفع مشکلات ناشی از گشادی واژن کمک کند. اما این روش ها یا کاملاً بی تاثیر بود یا فقط به صورت موقت مشکل آن ها را رفع می کرد. تنگ کردن واژن با نخ روشی نوین، سریع و پیشرفته برای زیبایی بیشتر اندام تناسلی زنان و رفع مشکلات ناشی از گشادی واژن است. این روش غیرجراحی موجب تنگ شدن واژن به شیوه ای آسان می شود، احساسات جنسی بیشتری را در زندگی خصوصی بین زن و شوهر به ارمغان می آورد و اعتماد به نفس بیشتری در زنان ایجاد می کند. هچنین تنگ کردن واژن پس از زایمان، آناتومی کف لگن را بازیابی می کند. این انعطاف پذیری و تنگ شدن واژن توسط بهترین جراح تنگ کردن واژن و به کمک نخ های ضد آلرژی ایجاد می شود. پس از شش ماه، این نخ ها جذب می شوند.

بیشتر خانم ها با مشکل شلی واژن و کشش واژن رو به رو هستند. تنگ کردن واژن روشی است که این مشکل را درمان می کند. از این رو فناوری های مدرن امروزی بسیار محبوب می باشند. در این مقاله، ما یکی از این فناوری ها را مورد بحث قرار می دهیم که از نخ ها برای تنگ کردن واژن استفاده می کند. تنگ کردن واژن با نخ روشی برای سفت شدن عضلات یا بافت های واژن می باشد.

تنگ کردن واژن معمولاً در زنانی انجام می شود که پس از زایمان، تغییر وزن یا به دلیل افزایش سن، عضلات و بافت های واژن شل، کشیده یا پاره شده باشند.

گشاد شدن واژن چه مشکلاتی به وجود می آورد؟

گشاد شدن واژن بر اثر افزایش سن و زایمان مشکلات بسیاری را برای زن و البته همسر او به وجود می آورد. جالب است بدانید که جراحی تنگ کردن واژن در اکثر موارد با هدف زیبایی انجام نمی شود و هدف از آن درمان بافت های آسیب دیده واژن است. مهم ترین مشکلات ناشی از گشاد شدن واژن عبارتند از:

تنگ کردن واژن با نخ برای چه افرادی مناسب است؟

تایتنینگ واژن با نخ در موارد زیر انجام می شود:

 • افرادی که دچار کشش کانال زایمان پس از زایمان پیچیده یا به دنیا آوردن جنین بزرگ شده اند؛
 • افرادی پس از ضربه و آسیب، بعضی از جراحی های ناموفق زنان یا اورولوژی و یا آسیب های مادرزادی دچار عدم توانایی در انقباض عضلات کف لگن شده اند.
 • افرادی که دچار افتادگی رحم هستند.
 • افرادی که با مشکل بی اختیاری ادرار مواجهند.
 • افراد مبتلا به شکاف دهانه واژن.
 • افرادی که در هنگام مقاربت با درد و ناراحتی مواجهند.
 • افرادی که حین رابطه جنسی به دلیل عدم برخورد نمی توانند لذت ببرند.

جراح زیبایی زنان، لیفت با نخ را برای آن دسته از زنانی که قصد بارداری و زایمان طبیعی دارند، توصیه می کند. این رشته های نخ طی شش ماه جذب می شوند و هیچ چیز خارجی در کانال تولد باقی نمی گذارد. بیمارانی که تحت عمل تنگ کردن واژن قرار گرفته اند، بازخورد واضحی از تغییر زندگی خصوصی خود به سمت بهتر شدن ارائه می دهند.

تنگ کردن واژن با نخ برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

توصیه می شود در موارد زیر از این نوع جراحی خودداری کنید:

 • در صورت داشتن تب بالا
 • در صورت داشتن تبخال در دستگاه تناسلی
 • در صورت داشتن التهاب عفونی در دستگاه ادراری تناسلی
 • در صورت داشتن دیابت شیرین
 • در صورت داشتن اختلالات انعقاد خون
 • در صورت داشتن سابقه ای از صرع
 • در صورت داشتن اختلالات روانی
 • این روش در روزهای خونریزی قاعدگی و در دوران بارداری و شیردهی انجام نمی شود.

لیفت واژن با نخ چگونه انجام می شود؟

عمل تنگ کردن واژن با نخ حدود 1 ساعت طول می کشد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این عمل کاملاً غیرتهاجمی است و به آن تنگ کردن واژن بدون خونریزی یک هفته قبل از عمل، خانم باید تحت معاینه متخصص زنان، آزمایش خون و ادرار و سونوگرافی اندام های لگن قرار گیرد. این روش با ضد عفونی محل آغاز می شود. به علاوه، ناحیه جراحی بی حس می شود. سپس، جراح از نخ های باریکی برای تنگ شدن مکانیکی واژن و بازیابی فرم باریک و حالت کشسانی آن بر استفاده می کند. رشته های قابل جذب که بین بافت های اندام های تناسلی استفاده می شوند، باعث تحریک بدن می شوند. تارهای فیبرین در اطراف آن ها شروع به رشد می کنند. این ترکیبات هستند که بافت های واژن را نگه می دارند و دوام نتیجه را تضمین می کنند.

مزیت تنگ کردن واژن با نخ، عدم وجود بریدگی و توانبخشی طولانی مدت است. یک ساعت پس از عمل، بیمار برای رفتن به خانه مرخص می شود.

تنگ کردن واژن با نخ چه نتایجی دارد؟

تنگ کردن واژن با نخ، اندام را باریک می کند و احساسات زنده جنسی را بازیابی می کند و می تواند به عنوان پیشگیری از ایجاد شکاف در دستگاه تناسلی، افتادگی اندام های تناسلی، افزایش اعتماد به نفس و آزادی عمل کند.

توصیه اصلی جراحان خوب زیبایی زنان این است که در طی 14 روز پس از جراحی، فرد از نزدیکی خودداری کند. همچنین از فعالیت های ورزشی، استخر و سونا به مدت یک ماه خودداری شود.

عمل لیفتینگ پرینه خلفی با نخ چیست؟

با افزایش سن، ممکن است واژن شکل خود را از دست بدهد، بنابراین اکثر زنان ترجیح می دهند که آن را دوباره به شکل اولیه تبدیل کنند. این روش معمولاً به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. جراح شما یک برش کوچک در پرینه ایجاد می کند (ناحیه بین مقعد و دهانه واژن) و طول کانال واژن را تنگ می کند و یا پوست و بافت های اضافی را از بین می برد. در گذشته، پزشکان از نخ برای لیفت کردن پوست صورت و بدن استفاده می کردند اما امروزه و با استفاده از این روش جدید، پزشکان می توانند پرینه را نیز لیفت کنند. نخ های قابل جذب روشی ایمن برای سفت شدن واژن را فراهم می کنند. این یک روش سرپایی و بدون بیهوشی و خونریزی است.

مزایای تنگ کردن واژن با نخ

لیفتینگ واژن با نخ اگر توسط یک جراح خوب زنان انجام شود، نتایج بسیار رضایت بخشی به همراه دارد. علاوه بر آن، از مهم ترین مزایای تایتنینگ واژن با نخ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوران نقاهت کوتاه است.
 • هیچ بیهوشی لازم نیست.
 • خونریزی ندارد.
 • یک روش غیر تهاجمی است.
 • عضلات کف لگن را تقویت می کند.
 • شرایط فیزیکی را بهبود می بخشد.
 • جوانسازی واژن را به همراه دارد.
 • چین و چروک های ناحیه پرینه را از بین می برد.
 • به رفع مشکل خشکی واژن کمک می کند.

عوارض لیفتینگ واژن با نخ

زمانی که به بهترین جراح تنگ کردن واژن با نخ مراجعه می کنید، با استفاده از نخ های با کیفیت، استریل و مناسب مانع از ایجاد عوارض نامطلوب و خطرناک در فرد می شود. رعایت مناسب بهداشت فردی بعد از عمل تنگ کردن واژن با نخ نیز از جمله عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار در تسریع بهبودی و مشاهده نتایج دلخواه کسب شده، می باشد. در نظر بگیرید که فرد با مصرف داروهایی که توسط پزشک و جراح تجویز شده است، می تواند از بروز عوارضی مانند عفونت یا خونریزی جلوگیری کند. اما اگر این جراحی نزد پزشک غیرمتخصص انجام شود، می تواند عوارض جبران ناپذیری مانند عفونت های شدید و نامناسب شدن نتیجه جراحی به همراه داشته باشد.

اقدامات قبل از لیفتینگ واژن با نخ

پیش از انجام تایتنینگ با نخ نیاز است تا متخصص زنان و زایمان فرد را معاینه کند تا از عدم وجود عفونت واژینال اطمینان پیدا کند. اگر فرد مبتلا به عفونت باشد، ابتدا باید تحت درمان با دارو قرار بگیرد و سپس لیفتینگ واژن انجام شود. همچنین پزشک با معاینه بیمار، بهترین روش را برای او انتخاب می کند.

انتخاب بهترین دکتر تنگ کردن واژن با نخ در تهران

مهم ترین اقدامی که از سوی فرد باید انجام شود، تحقیق و بررسی برای یافتن بهترین دکتر لیفت واژن با نخ است. در شهرهای بزرگ مانند تهران این کار شاید کمی دشوار باشد، اما با کمی بررسی و تحقیق می توانید بهترین دکتر را انتخاب کنید. با مراجعه حضوری می توانید بر اساس معیارهایی از جمله تخصص پزشک، رفتار حرفه ای، مجهز بودن مطب به دستگاه های نوین و آشنایی پزشک با متدهای روز از انتخاب خود اطمینان یابید.

نحوه تنگ کردن واژن با نخ

مراقبت‌های پس از عمل لیفتینگ واژن با نخ

 • به دلیل این که لیفتینگ واژینال با نخ یک جراحی غیرتهاجمی و کاملاً سرپایی است، بعد از عمل نیازی به بستری ندارید. روز اول می توانید استراحت کنید و از روز بعد از عمل فعالیت های روزمره خود را آغاز کنید.
 • داروخای تجویز شده که شامل آنتی بیوتیک ها می شود را سر ساعت مصرف کنید.
 • از برقراری رابطه جنسی تا 1 ماه خودداری کنید. نخ ها بعد از 4 هفته جذب می شوند و واژن تنگ می شود.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل در مورد تنگ کردن واژن با نخ یا لیفتینگ واژینال با نخ صحبت کردیم و به مزایا و معایب و نحوه انجام آن پرداختیم. فراموش نکنید که این جراحی اگر توسط بهترین جراح تنگ کردن واژن انجام شود می تواند نتایج بسیار خوب و مناسبی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *