انواع جراحی زیبایی واژن

اندام تناسلی زنان با توجه به نقشی که در شکل گیری، حفاظت، تغذیه و تولد جنین ایفا می کند و ساختار خاص و حساسی که دارد در معرض آسیب های بسیاری قرار می گیرد که مراقبت و سلامت از آن در برابر این آسیب ها بسیار مهم است. زایمان طبیعی، یائسگی، فعالیت های جسمی سنگین و افزایش سن از جمله تهدید های جدی برای اندام تناسلی زنان است که باعث تغییر شکل یا اختلال در عملکرد طبیعی آن می شود. در این بخش به بررسی انواع جراحی های زیبایی واژن تاثیر آن بر کیفیت و میل جنسی زنان می پردازم.

 

هدف از جراحی زیبایی واژن

شکل و ساختار واژن با جراحی های زیبایی قابل ترمیم و بازیابی است و می توان معایب ظاهری و اختلالاتی که به صورت  مادرزادی یا ناشی از زایمان و شرایط ایجاد می شوند را با استفاده از این جراحی ها تحت نظر متخصص جراحی زنان بهبود داد. شکل و اندازه واژن در کیفیت رابطه جنسی زوجین امر مهمی است و باعث لذت بیشتر زنان و اعتماد به نفس در ان زمینه می گردد.

انواع جراحی زیبایی واژن

انواع جراحی هایی که امروزه برای زیبایی واژن مرسوم است و متقاضیان زیاد یدارد به شرح زیر است:

واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی برای تنگ کردن واژنی که در جریان زایمان های مکرر، افزایش و کاهش وزن، یبوست، فشار های غیرمتعارف و… دچار آسیب و شل شدگی عضلات شده است نقش دارد و همچنین رضایت رابطه جنسی را بالا می برد.

 

مراقبت های پس از واژینوپلاستی

 

  • پس از جراحی واژینوپلاستی رعایت نکات زیر در روند بهبودی موثر است:
  • رعایت بهداشت و شستشوی مداوم و خشک نگه داشتن ناحیه جراحی شده ضروری است.
  • از پوشیدن لباس زیر های تنگ و پلاستیکی اکیدا خودداری شود.
  • شروع رابطه جنسی با هماهنگی پزشک و پس از بهبود صورت پذیرد.
  • رفتن به استخر، حمام کردن های طولانی و تماس با سطوح آلوده می تواند منجر به عفونت شود.
  • کمپرس یخ و استفاده از مسکن های تجویزی پزشک می تواند درد پس از جراحی را تسکین دهد.

لابیاپلاستی

شکل و اندازه و تقارن لابیا ها از مورد مهم و موثر در زیبایی آن هاست که برخی زنان به طور مادر زادی دارای لابیاهای بزرگ و نامتقارن هستند و این امر موجب شرمساری و کاهش اعتماد به نفس آن ها در رابطه ی جنسی گردیده است. جراحی لابیاپلاستی با تغییر شکل و کوچک کردن لابیا ها به زیبایی آن کمک می کند.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

تمامی مواردی که در بخش مراقبت های پس از واژینوپلاستی ذکر شد لازم به اجرا است و علاوه بر آن نکته ی قابل توجه برای متقاضیان جراحی لابیاپلاستی ذکر این مورد است که پیش از جراحی درباره ی نتیجه جراحی دیدی واقع بینانه داشته باشند و در جلسه مشاوره پیش از جراحی با متخصص زیبایی زنان در میان بگذارند.

پرینورافی

پرینه بافتی است که بین مجرای واژن و مقعد قرار دارد این بافت در حین زایمان طبیعی و تحت فشار، آسیب می بیند و دچار پارگی می شود. بزرگ بودن جثه ی جنین یا تنگی فضای لگن که باعث فشار بیشتر می شود احتمال آسیب به پرینه را افزایش می دهد. شل شدگی و تغییر در بافت پرینه فارغ از نوع زایمان به دلیل تغییرات ناشی از بارداری محتمل است. نارضایتی از ظاهر پرینه پس از زایمان طبیعی و سزارین بین زنان شایع است و جراحی پرینورافی با ترمیم و بازسازی این بافت به کسب زیبایی مدنظر بیمار کمک شایانی می کند.

سفید کردن واژن

رنگ واژن بخشی از زیبایی و جذابیت آن محسوب می شود و زنانی که به دلیل لکه های پوستی یا استفاده مداوم از لباس های تنگ و عرق کردن دچار تغییر رنگ پوست و تیرگی در ناحیه تناسلی هستند می توانند با استفاده از کربوکسی تراپی اقدام به سفید کردن واژن و رسیدن به زیبایی مد نظر خود کنند.

 

کربوکسی تراپی برای سفید کردن واژن

استفاده از کربوکسی تراپی برای سفید کردن واژن روشی بدون عوارض و بسیار ثمر بخش است که طرفداران بسیاری دارد. سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی طی چند جلسه و به تشخیص پزشک انجام می شود. مکانیسم کربوکسی تراپی از طریق افزایش اکسیژن رسانی به پوست و بازسازی آن سلول های جدید تولید شده  و همچنینپوست را تغذیه می کند که باعث شادابی و زیبایی آن می شود. این روش از طریق تزریق کربن دی اکسید با یک سوزن مخصوص صورت می گیرد با افزایش تراکم کربن دی اکسید در آن بخش از پوست که دچار تیرگی یا عارضه و چربی اضافه است بدن آن سلول ها را سمی شناسایی می کند و از بین می برد و با افزایش خون رسانی به آن بافت تلاش در سم زدایی و اکسیژن رسانی به سلول ها را انجام می دهد. در نتیجه با چند جلسه کربوکسی تراپی بنا بر نیاز بیمار می توان تیرگی و آسیب های پوستی این چنینی را به سادگی و بدون هیچ گونه عوارضی برطرف کرد.

آیا سفید کردن واژن از طریق کربوکسی تراپی عوارضی دارد؟

انجام کربوکسی تراپی برای سفید کردن واژن از طریق سوزن هایی باریک و مخصوص صورت می گیرد که جای زخمی بر بدن باقی نمی گذارد و با توجه به این که کربوکسی تراپی از طریق افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر به بازسازی و سفیدی پوست کمک می کند عارضه و خطری پس از آن بیمار را تهدید نمی کند و رضایت مندی بالایی بین بیماران دارد.

آیا سفید کردن واژن به روش های خانگی توصیه می شود؟

در بسیاری از سایت ها و مجلات استفاده از روش های خانگی متعددی برای سفید کردن ناحیه تناسلی پیشنهاد می شود. این روش ها بازده ای طولانی مدتی دارند و نیاز به استمرار زیادی دارند تا بتواند بخشی از تیرگی ناحیه تناسلی را از بین ببرد. پس برای خانم هایی که دغدغه یزمانی دارند اتسفاده از روش های خانگی توصیه نمی شود و بهتر است به متخصص زیبایی زنان مراجعه نمایند تا بتوانند نتیجه ی مطلوب را در زمان مد نظر خود کسب کنند.

 

جراحی زیبایی واژن خطرناک است؟

حقیقت آن است که تمامی جراحی های پزشکی دارای ریسک و عوارضی احتمالی هستند و خوشبختانه تجربه و مهارت پزشک آن چیزی است که می تواند به حد قابل توجهی از بروز این احتمالات جلوگیری کند. جراحی های زیبایی واژن نیز از این قاعده مستثنی نیستند ضمن این که برخی عوارض پس از جراحی طبیعی است و با رعایت نکات مراقبتی پس از آن و توصیه های پزشک می توان به تسریع بهبودی و رفع آن علائم کمک بسزایی کرد و عوارضی مانند خونریزی، تورم و درد مقطعی از شایع ترین این عوارض ها است که با مشورت پزشک قابل پیشگیری و رفع هستند.

عوارض جراحی زیبایی واژن چیست؟

عفونت پس از جراحی یکی از عوارض بسیار محتمل پس از جراحی های زیبایی است که با رعایت نکات بهداشتی حین و پس از جراحی قابل پیشگیری می باشد سایر عوارض مانند خونریزی، تورم و سوزش و درد در روز های اولیه پس از جراحی امری بسیار طبیعی است اما در صورت تداوم و وخامت باید به پزشک خود مراجعه شود.

خلاصه مطلب

در نهایت پس از معرفی انواع جراحی زیبایی واژن آن چه مهم است توجه و اهمیت شما عزیزان به حفظ سلامتی جسمی و روحی است و توصیه می شود به احساس رضایت و اعتماد به نفس خود اهمیت دهید و همین طور زیبایی و سلامت اندام تناسلی خود را جدی بگیرید. شما همراهان گرامی می توانید پرسش های خود را در این باره از دکتر حبیبه احمدی _ جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی بپرسید. کافی است در بخش دیدگاه پرسش خود را بنویسید تا در اولین فرصت پاسخ آن را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *