دکتر حبیبه احمدی / جراحی زیبایی زنان / لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان
۷ دقیقه
تزریق چربی و لابیاپلاستی همزمان

لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان

آنچه می خوانید...

زیبایی واژن یکی از مواردی است که امروزه مورد توجه بسیاری از بانوان می باشد. به همین منظور جراحی ها و روش های متعددی قابل انجام هستند که یکی از آن ها انجام همزمان تزریق چربی و لابیاپلاستی است. با انجام لابیاپلاستی می توان عدم تقارن و بزرگی لابیا مینور و لابیا ماژور را درمان نمود و به منظور رفع چین و چروک ها، لاغری و شلی ناحیه تناسلی می توان از مزایای تزریق چربی بهره مند شد. با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص انجام لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان و مزایا و معایب این روش پر طرفدار بدانید.

چرا تزریق چربی و لابیاپلاستی همزمان؟

با گذشت زمان و افزایش سن، ممکن است مشکلاتی نظیر شلی و آویزان بودن و ایجاد حالت چروک در واژن رخ دهد. تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی واژن می باشد که به کمک آن می توان ساختار واژن را به حالت جوانی بازگرداند. همچنین در مواردی ممکن است بزرگی و عدم تناسب لابیاها اتفاق بیافتد.

در این موارد اکثر بانوان مایل هستند روش های درمانی و زیباسازی تزریق چربی را همزمان با لابیاپلاستی انجام دهند. لابیاپلاستی روش درمانی موثری برای رفع بزرگی، عدم تناسب و عدم تقارن لابیا مینور و ماژور می باشد. در ادامه بیشتر در این خصوص توضیح داده شده است.

دلایل احساس نیاز به عمل لابیا و تزریق چربی همزمان

افزایش سن، زایمان های مکرر، رابطه جنسی زیاد، تغییرات هورمونی و چاقی و لاغری های پشت سر هم، باعث بروز مشکلاتی نظیر شلی و افتادگی واژن و عدم تناسب لابیا می شود. تزریق چربی و لابیاپلاستی همزمان برای بانوانی که علاوه بر بزرگ بودن بیش از حد لابیاهای واژنشان، حجم طبیعی آن هم از دست رفته است، بهترین روش برای بازیابی زیبایی و جذابیت ناحیه تناسلی است.

چه کسانی باید تزریق چربی و لابیاپلاستی همزمان انجام دهند؟

همان طور که گفته شد افراد به دلیل مواجه شدن با مشکلاتی نظیر واژن نا متناسب، آویزان، دارای حالت چروک و شلی، لابیاهای بزرگ و … اقدام به انجام جراحی همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی می نمایند. وجود این مشکلات ممکن است منجر به حس عدم رضایت فرد از ظاهر واژن، افت اعتماد به نفس و خدشه دار شدن روابط عاطفی وی با همسر شود.

همچنین در مواردی فرد به دلیل وجود لابیاهای بزرگ دچار عفونت های واژینال می گردد و به دلیل شکل نا متعارف لابیاها امکان انجام یک سری از ورزش ها از وی سلب می گردد. این افراد رابطه جنسی همراه با درد را تجربه نموده و اغلب امکان استفاده از لباس های تنگ را ندارند، لذا در این موارد الزامی است که از جراحی تزریق چربی و لابیاپلاستی همزمان استفاده گردد.

لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان

مزایای تزریق چربی و لابیاپلاستی

تزریق چربی و لابیاپلاستی هر دو روش هایی برای زیبا سازی واژن به شکل کم هزینه با اثر بخشی سریع و فوق العاده می باشند. این روش ها داری ماندگاری بالا هستند. همزمان با انجام این روش ها می توان رفع تیرگی و روشن شدن واژن را هم به انجام رساند و کمک شایانی به افزایش اعتماد به نفس و افزایش لذت جنسی فرد در هنگام برقراری رابطه جنسی به دلیل حذف پوست های اضافی کلیتوریس نمود. از دیگر مزایای آن می توان به عدم نیاز این روش ها به بی هوشی وعدم ایجاد خونریزی و احتیاج به بستری شدن در بیمارستان را نام برد.

با انجام لابیاپلاستی می توان از شر بسیاری از عفونت ها رهایی یافت و با آزادی عمل بیشتری می توان در جامعه حضور یافته و ورزش ها و حرکات سنگین را به راحتی انجام داد. همچنین بسیاری از دردها و سوزش ها نیز در نتیجه انجام لابیاپلاستی بهبود می یابند. به طور کلی می توان گفت که با لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان، تغییر سایز و حجم لابیا ماژور، درمان آتروفی یا خشکی واژن، سفت شدن ناحیه تناسلی، رفع عدم تقارن و عدم تناسب واژن و تنگ کردن واژن مقدور می باشد.

در کدام قسمت واژن تزریق چربی صورت می گیرد؟

لابیا ماژور یخش خارجی واژن می باشد که از بخش داخلی آن محافظت می نماید. تزریق چربی به واژن معمولا به منظور رفع عیوب بخش خارجی واژن می باشد، لیکن در مواردی امکان تزریق چربی در ناحیه رحم به مهبل یا محل خروجی واژن نیز موجود می باشد. همچنین یکی از اصلی ترین انواع این اقدام، تزریق چربی به نقطه جی است.

پست مرتبط ترمیم واژن بعد از زایمان

اقدامات قبل از تزریق چربی و لابیاپلاستی همزمان

مهم ترین مسئله درباره بهره گیری از مزایای زیبا سازی و درمان های مربوط به واژن، انتخاب پزشک مناسب می باشد. در صورتی که پزشک به درستی انتخاب نگردد، ممکن است مشکلات بسیار زیادی رخ دهد. لذا باید حتما در خصوص پزشک به درستی تحقیق گردد. جراحی های همزمان حتما باید بعد از معاینات بالینی توسط یک جراح زیبایی زنان متبحر و متخصص صورت بگیرد.

در فرایند معاینه باید ابتلا به عفونت های واژن بررسی گردد و در صورت مبتلا بودن به عفونت ها در ابتدا دارو آنتی بیوتیک تجویز گردد. مصرف داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین و سیگار و الکل به مدت ۲ هفته قبل از جراحی باید قطع گردد.

اقدامات در جریان لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان

در روز جراحی ابتدا پزشک با انجام تزریقات با سوزن های ریز اقدام به اعمال بی حسی  موضعی می نماید. سپس با استفاده از تیغ جراحی یا لیزر و با بهره گیری از تکنیک های تریم (Trim) یا تکنیک وج اقدام به زیبا سازی و متناسب سازی لابیاها می نماید. پس از برداشتن و استخراج چربی از نواحی مختلف بدن، اقدام به جدا سازی سلول های سالم و تزریق چربی ها به موضع تحت درمان می گردد.

تزریق چربی به واژن
لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن همزمان

هزینه لابیاپلاستی و تزریق چربی هم زمان چقدر است؟

هزینه لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان بسته به میزان مشکل و عارضه، انجام در مطب یا کلینیک و دستمزد پزشک و نوع روش جراحی متفاوت می باشد. لذا به جهت آگاهی از هزینه ها الزامی است که با پزشک متخصص مشاوره گردد.

مراقبت های پس از لابیاپلاستی و تزریق چربی

پس از انجام جراحی باید ناحیه تناسلی تمیز و خشک نگه داشته شود و از عواملی مانند عدم مصرف دخانیات به مدت دو هفته، پرهیز از رفتن به استخر، عدم استفاده از دستگاه سولار، فشار نیاوردن به محل عمل و عدم دستکاری موضع با دست پرداخته شود. همچنین به مدت چهار هفته از داشتن رابطه جنسی خودداری نموده و از دستشویی فرنگی به منظور عدم اعمال فشار به بخیه ها استفاده شود. مصرف داروها و پمادهای تجویزی باید مطابق دستور پزشک و در زمان تعیین شده باید انجام گردد و به منظور کاهش التهاب، تورم و کبودی استفاده از کمپرس آب سرد توصیه می گردد.

چربی تزریقی به واژن از کدام بخش بدن استخراج می گردد؟

معمولا چربی تزریقی از بخش های مختلف بدن نظیر اطراف پهلو، شکم و… استخراج می گردد. پس از استخراج چربی سلول های سالم از سلول های درشت و آغشته به خون با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ جدا می گردند. این فرایند منجر به اثر بخشی بهتر تزریق چربی می گردد.

عوارض عمل همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

به طور کلی همه ی جراحی ها در کنار مزایای درمانی ممکن است عوارض جانبی مختلفی نظیر بروز عفونت در نواحی جراحی شده رخ دهد. برای مثال عدم ایجاد نتیجه دلخواه و قرینه نشدن لابیا ها و جابه جا شدن چربی تزریقی به لابیا ها از عوارض این جراحی ها می باشد. این عارضه ها منجر به غیر هم سطح شدن بافت واژن به واسطه ی چربی های تزریق شده خواهد شد و نارضاتی بیمار اتفاق می افتد. اکثر این مشکلات در صورتی که جراحی توسط بهترین متخصص زنان انجام گردد، قابل پیش گیری و درمان می باشند.

کلام آخر

جراحی لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان از جراحی های زیبایی، درمانی و جوانسازی واژن می باشد. با انجام این جراحی ها می توان از شر مشکلاتی نظیر تغییر سایز و حجم لابیای ماژور، عفونت دستگاه تناسلی، آتروفی واژن، سفت شدن ناحیه تناسلی، خشکی واژن، عدم تقارن و تناسب واژن و گشادی واژن رهایی یافت.

دکتر حبیبه احمدی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی دکتر حبیبه احمدی دوره دکتری عمومی خود را در سال 1385 در دانشگاه شهید بهشتی به اتمام رسانده و طرح پزشکی خود را تا سال 1388 در شهر سمنان تمام کردند. پس از این تا سال 1395 دوره دکترای تخصصی خود را در حوزه زنان، زایمان و نازایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام و طرح پزشکی تخصصی خود را در شهر دزفول تا سال 1397 انجام دادند. همچنین به واسطه علاقه به حوزه زیبایی بانوان، وارد فلوشیپ جراحی زیبایی زنان شده و این دوره را در سال 1398 به اتمام رسانیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *