۶ دقیقه
هزینه تنگ کردن واژن

هزینه تنگ کردن واژن

آنچه می خوانید...
Rate this post

عمل تنگ کردن واژن دارای جنبه های درمانی و زیبایی به صورت همزمان است و به همین دلیل امروزه تا این حد مورد توجه بانوان قرار گرفته است. یکی از مهم ترین سوالاتی که از دکتر حبیبه احمدی، متخصص و جراح زیبایی زنان در تهران پرسیده می شود، در رابطه با هزینه تنگ کردن واژن است. در این مقاله همه عوامل موثر بر روی هزینه جراحی تنگ کردن واژن را مورد بررسی قرار داده ایم و قیمت انواع مختلف آن را بیان کرده ایم.

هزینه تنگ کردن واژن مهم تر است یا کیفیت؟

عمل تنگ کردن واژن در ابتدا جنبه درمانی داشت و به مرور زمان به عنوان یک عمل زیبایی مورد توجه زنان قرار گرفت. هدف از این عمل جوانسازی و تقویت اعتماد به نفس خانم ها می باشد. تنگ کردن واژن برای خانم هایی که دچار افتادگی و یا شلی واژن شدند مناسب است.

بسیاری از بانوان گول تبلیغات گسترده در رابطه با هزینه کم تنگ کردن واژن یا عبارت هایی مثل تنگ کردن واژن ارزان را می خورند و سلامت و زیبایی خود را به خطر می اندازند. برخی دیگر نیز در مقابل، فکر می کنند هر جراحی که هزینه بیش تری برای تنگ کردن واژن دریافت کند، حتما کیفیت کارش بالاتر است.

در حالی که هر دوی این تصورات نادرست هستند و نباید کیفیت تنگ کردن واژن را فدای هزینه آن کرد. شما باید عمل تنگ کردن واژن را نزد پزشکی انجام دهید که علاوه بر دریافت هزینه ای معقول برای این اقدام زیبایی – درمانی، آن را با کیفیتی بالا انجام دهد.

عوامل موثر بر هزینه تنگ کردن واژن

عوامل موثر بر هزینه تنگ کردن واژن

افرادی که قصد انجام عمل تنگ کردن واژن را دارند، به دنبال اطلاع از هزینه تنگ کردن واژن هستند. اما نمی توان یک رقم مشخص برای تنگ کردن واژن اعلام کرد. شرایط عمل تنگ کردن واژن برای همه افراد یکسان نیست و هزینه تنگ کردن واژن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه شرح داده ایم:

  • هزینه بیهوشی (در صورت انتخاب روش جراحی)
  • میزان و شدت شلی، گشادی یا پارگی واژن
  • ابزارهای مورد استفاده برای عمل
  • انتخاب روش تنگ کردن واژن
  • تعداد جراحی های همزمان
  • دستمزد پزشک جراح

هزینه انواع مختلف تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن انواع متعددی دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. خوب است بدانید که هزینه روش های مختلف تنگ کردن واژن با هم متفاوت است.


هزینه تنگ کردن واژن با نخ

یکی از روش هایی که افتادگی و گشادی واژن را رفع می کند، تنگ کردن و لیفت واژن با نخ است. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و بدون خونریزی زیاد انجام می شود. این روش برای خانم هایی که نگران ماندن رد جراحی در اندام تناسلی خود هستند مناسب است. هزینه تنگ کردن واژن با نخ کمتر از پرینورافی و واژینوپلاستی است.


هزینه جراحی واژینوپلاستی

تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی، با بیهوشی عمومی همراه است. تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که افتادگی و شلی بسیار شدید باشد و با روش های دیگر برطرف نشود. به دلیل این که در این روش بیمار جراحی می شود و بیهوشی دارد و همچنین با انجام واژینوپلاستی کل کانال واژینال علاوه بر دهانه آن تنگ می شود، هزینه این روش از سایر راه های تنگ کردن واژن بیش تر است.

تنگ کردن واژن می تواند همزمان با روش های دیگر انجام شود و به این ترتیب بیمار اصطلاحا با یک تیر دو نشان بزند. در این ویدیو روند انجام سفید کردن واژن و تنگ کردن واژن به صورت همزمان را می بینید:


هزینه تنگ کردن واژن با لیزر

این روش خونریزی بسیار کمتر است و به بخیه نیاز ندارد. در این روش زخم سریع تر التیام پیدا می کند. البته تنگ کردن واژن با لیزر هزینه ای بسیار کمتر از روش های جراحی دارد ولی در بیش تر مواقع نیاز به انجام درمان در چند جلسه متوالی خواهد داشت.


هزینه تنگ کردن واژن با پرینورافی

در برخی موارد بر اثر فشار زایمان یا بلند کردن اجسام سنگین، پرینه (ناحیه بین واژن و مقعد) دچار شل شدگی یا پارگی می شود. در صورتی که چنین مشکلی به وجود آید، می بایست بافت آسیب دیده به روش جراحی پرینورافی ترمیم شود. هزینه جراحی پرینورافی از واژینوپلاستی کمتر و از روش های غیر جراحی بیش تر است.

البته پرینورافی در بسیاری از موارد همزمان با دیگر روش های جراحی واژینال انجام می شود به همین دلیل هزینه همه آن ها با هم محاسبه می گردد. در این بخش می توانید ویدیوی انجام لابیاپلاستی، پرینورافی و تزریق چربی به واژن به صورت همزمان را ببینید:


هزینه تنگ کردن واژن با RF

تنگ کردن واژن با RF یکی از جدیدترین تکنولوژی ها می باشد. این روش نیز به صورت سرپایی است و به بیهوشی نیاز ندارد. از مزایای درمان گشادی واژن با دستگاه rf میتوان به مواردی مانند رفع افتادگی رحم، درمان خشکی واژن، افزایش لذت جنسی و بهبود ارگاسم، رفع افتادگی مثانه، جلوگیری از عفونت های واژن و … اشاره کرد. تنگ کردن واژن با آر اف نیز روشی غیر تهاجمی است و نسبت به روش های جراحی عوارض و هزینه کمتری دارد.


آیا دلیل تنگ کردن واژن بر روی هزینه آن تاثیر دارد؟

خانم ها ممکن است به دلایل مختلفی تمایل به تنگ کردن واژن داشته باشند. البته خوب است بدانید که دلیل انجام اقدامات تنگ کردن واژن تاثیر خاصی بر روی هزینه آن ندارد. از جمله علل تنگ کردن واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش میل و لذت جنسی: کاهش قطر واژن (دهانه و کانال آن) می تواند به افزایش میزان تحریک جنسی و همچنین لذت جنسی کمک کند.
  • پیشگیری از افتادگی رحم: افتادگی رحم حالتی است که در آن، رحم از جایگاه درست خود پایین تر می آید و به دهانه واژن نزدیک می شود. تنگ کردن واژن با روش های مختلف می تواند از بروز افتادگی رحم جلوگیری کند.
  • رفع عوارض زایمان: زایمان طبیعی و فشار ناشی از آن می تواند در گشاد شدن واژن موثر باشد. ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی با تنگ کردن واژن بهترین روش رفع این عوارض است.

اگر تمایل دارید تا از هزینه دقیق تنگ کردن واژن مطلع شوید، بهترین روش مراجعه به پزشک می باشد. پزشک با معاینه کامل بیمار و بررسی شرایط، همچنین انتخاب بهترین روش درمان، می تواند هزینه عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی را مشخص کند. از آنجایی که عمل تنگ کردن واژن جز عمل زیبایی محسوب می شود، بیمه این عمل را تحت پوشش قرار نمی دهد.

دکتر حبیبه احمدی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی دکتر حبیبه احمدی دوره دکتری عمومی خود را در سال 1385 در دانشگاه شهید بهشتی به اتمام رسانده و طرح پزشکی خود را تا سال 1388 در شهر سمنان تمام کردند. پس از این تا سال 1395 دوره دکترای تخصصی خود را در حوزه زنان، زایمان و نازایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام و طرح پزشکی تخصصی خود را در شهر دزفول تا سال 1397 انجام دادند. همچنین به واسطه علاقه به حوزه زیبایی بانوان، وارد فلوشیپ جراحی زیبایی زنان شده و این دوره را در سال 1398 به اتمام رسانیدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.