دکتر حبیبه احمدی / جراحی زیبایی زنان / عوامل موثر بر هزینه لابیاپلاستی
۶ دقیقه
هزینه لابیاپلاستی چقدر است

عوامل موثر بر هزینه لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

هزینه لابیاپلاستی یکی از مهم ترین مسائلی است که بر روی تصمیم خانم ها برای انجام یا عدم انجام آن تاثیر دارد. هیچ گاه فریب قیمت پایین یا بالای جراحی را نخورید. کسانی که می خواهند لابیاپلاستی انجام دهند، باید با مشورت و تحقیق کردن، یک پزشک با تجربه و ماهر را برای انجام جراحی انتخاب کنند. برخی افراد معیار انتخاب پزشک خود را بر اساس هزینه لابیاپلاستی قرار می دهند. هر گونه تصمیم که بر اساس هزینه گرفته شود، به ویژه اگر درباره سلامتی بدن باشد، اشتباه محض است. در این مقاله همه فاکتورهای موثر بر هزینه لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار داده ایم.

نحوه تعیین هزینه جراحی لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی به صورت یک نرخ مصوب تعیین نمی شود. خانمی که قصد انجام لابیاپلاستی را دارد، باید توسط یک جراح زیبایی زنان معاینه شود. نوع و میزان شدت مشکلی که می خواهید با لابیاپلاستی برطرف شود، در نوع روش انتخابی و در نتیجه هزینه عمل تاثیر می گذارد.

برای انجام لابیاپلاستی باید با افرادی که قبلا این عمل را انجام داده اند، مشورت کنید و درباره طرز کار پزشک معالج از آنان بپرسید. در برخی موارد، جراحی زیبایی واژن با استفاده از لیزر انجام می شود. برندهای مختلفی از لیزر نیز وجود دارد که انتخاب هر یک از آن ها بر هزینه موثر است. لیزرها از نظر کیفیت با هم متفاوت می باشند.

هزینه دقیق لابیاپلاستی

کیفیت لابیاپلاستی مهم تر از هزینه است!

سهل انگاری در انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی برای صرفه جویی در هزینه های عمل می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. ناحیه تناسلی خانم ها یک ناحیه بسیار حساس است که باید به حفظ سلامتی آن توجه کافی داشته باشید. بعد از جراحی ممکن است عوارضی مانند عفونت بعد از عمل لابیا، کبودی، تورم، درد و … ایجاد شود. شما می توانید با انتخاب یک پزشک جراح خوب از توصیه های وی در زمینه کنترل این عوارض بهره مند شوید.

عوامل تعیین کننده هزینه لابیاپلاستی

عوامل و فاکتورهای مختلفی بر روی هزینه لابیاپلاستی تاثیر گذار هستند. هر یک از این موارد می توانند بر روی کم یا زیاد شدن هزینه عمل لابیا موثر واقع شوند. در ادامه مهم ترین عوامل موثر بر روی قیمت لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار داده ایم:


شکل و فرم لابیاهای واژن

شکل ظاهری، ضخامت پوست لابیاها و اندازه آن ها بر هزینه لابیاپلاستی تاثیر زیادی می گذارد. بزرگ یا کوچک بودن لابیاهای مینور و ماژور مشخص می کند که از چه روش جراحی، تکنیک برش و میزان برش برای لابیاپلاستی استفاده شود. اندازه لابیاها در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد.

پست مرتبط - اندازه استاندارد لابیاها

تکنیک جراحی لابیاپلاستی

هنگامی که اندازه لابیاها خیلی بزرگ باشد، از روش جراحی برای انجام لابیاپلاستی استفاده می شود. این جراحی در محیط مطب و کلینیک انجام می شود. هنگامی که اندازه لابیاهای مینور خیلی بزرگ نباشند، از لیزر برای انجام لابیاپلاستی استفاده می شود. انتخاب از میان این دو روش جراحی و استفاده از لیزر می تواند بر روی هزینه لابیاپلاستی موثر باشد.


میزان برش جراحی

اگر لابیاها آویزان و بزرگ باشند، برای اصلاح ظاهر آن ها نیاز به برش بیشتری می باشد. بنابراین مدت زمان جراحی طولانی تر می شود. هزینه لابیاپلاستی با کار بیشتر پزشک تغییر می کند. علاوه بر این، برش های لابیاپلاستی با تکنیک های متفاوتی ایجاد می شوند. برش صاف، برش V شکل و برش Z شکل می تواند برای جراحی انجام شود. برخی از برش ها پیچیده تر هستند و بر هزینه لابیاپلاستی تاثیر می گذارند.


مواد و ابزار استفاده شده در عمل

در طی جراحی از وسایل و ابزاری استفاده می شود که هر چه از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، استفاده از آن ها هزینه عمل را نیز افزایش می دهد. مواد استفاده شده مانند وسایل جراحی (آیتم های یک بار مصرف جراحی، کاور و …)، مواد بیحسی یا بیهوشی (هزینه لابیاپلاستی با توجه به نوع مواد بی حسی و مواد بیهوشی استفاده شده با توجه به برند آن ها تغییر می کند. میزان استفاده از مواد بی حسی هم در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد. در برخی از خانم ها چند بار بی حسی انجام می شود)


لیزر مورد استفاده برای انجام لابیاپلاستی

جهت انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر ممکن است از دستگاه های مختلفی استفاده شود. هر چه کیفیت دستگاه لیزر بالاتر باشد، برش های ایجاد شده، تمیزتر و دقیق تر خواهند بود. در نتیجه جدا کردن قسمت اضافی لابیاها بهتر انجام می شود.


نوع نخ بخیه لابیاپلاستی

بخیه های لابیاپلاستی باید از بهترین جنس و با کیفیت بالا باشند. جنس، نوع و برند نخ بخیه بر هزینه لابیاپلاستی موثر است. برخی از نخ ها جای اسکار کم تری باقی می گذارد و وارداتی هستند، در نتیجه قیمت بالاتری هم دارند.


دستمزد جراح؛ دیگر عامل موثر بر هزینه عمل لابیا

هزینه لابیاپلاستی اگر در شهرهای بزرگ و توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، بیشتر از هزینه انجام آن در شهرهای کوچک و توسط یک پزشک تازه کار می باشد. هزینه عمل لابیا در صورتی به صرفه است که شما به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید. در برخی مواقع به دلیل انجام جراحی توسط یک پزشک بی تجربه، مشکلات زیادی مانند عدم تقارن لابیاها، کوچک کردن بیش از حد لابیاها، بروز عفونت و کاهش میل جنسی ایجاد می شود. در این مواقع خانم مجبور می شود تا هزینه لابیاپلاستی ترمیمی را هم پرداخت کند.

انجام همزمان لابیاپلاستی با دیگر اعمال زیبایی

ممکن است همزمان با انجام لابیاپلاستی اعمال جراحی دیگری مانند تنگ کردن واژن، تزریق چربی به واژن، لابیا ماژورپلاستی و پرینورافی انجام شود. یکی از محبوب ترین انواع جراحی های همزمان زیبایی واژن، عمل همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی است. هزینه لابیاپلاستی در این موارد افزایش می یابد.

هزینه ویزیت های پیش و پس از لابیاپلاستی

معاینه قبل از لابیاپلاستی برای تشخیص و انتخاب روش جراحی باید حتما انجام شود. یک هفته بعد از جراحی، جهت بررسی ناحیه عمل، جوش خوردگی بخیه ها و وضعیت واژن نیز باید معاینه انجام شود. علاوه بر این حدود یک ماه بعد از لابیاپلاستی باید معاینه انجام شود تا در صورت نبودن مشکل، بتوانید رابطه زناشویی خود را آغاز کنید. البته شما در مطب دکتر حبیبه احمدی، متخصص جراحی زیبایی واژن در تهران، می توانید به طور رایگان به صورت حضوری نزد پزشک مورد معاینه قبل از جراحی لابیاپلاستی قرار بگیرید.

دکتر حبیبه احمدی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی دکتر حبیبه احمدی دوره دکتری عمومی خود را در سال 1385 در دانشگاه شهید بهشتی به اتمام رسانده و طرح پزشکی خود را تا سال 1388 در شهر سمنان تمام کردند. پس از این تا سال 1395 دوره دکترای تخصصی خود را در حوزه زنان، زایمان و نازایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام و طرح پزشکی تخصصی خود را در شهر دزفول تا سال 1397 انجام دادند. همچنین به واسطه علاقه به حوزه زیبایی بانوان، وارد فلوشیپ جراحی زیبایی زنان شده و این دوره را در سال 1398 به اتمام رسانیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *