رازهای پرده بکارت

داشتن پرده بکارت در برخی فرهنگ ها مهم و نشانه پاکی در دختران مجرد است. البته اخیرا به دلیل تغییر نگرش ها این موضوع مقداری اهمیت خود را از دست داده است. اما داشتن اطلاعات اولیه در این زمینه می تواند برای زوجین بسیار کمک کننده و با اهمیت باشد.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد پرده بکارت صحبت کنیم. شاید صحبت در مورد این موضوع آن هم در دنیای امروز مقداری دور از منطق و روابط انسانی به نظر برسد. اما واقعیت این است که هر کدام از ما با توجه به فرهنگ و عقایدی که داریم، دارای اصول و قواعدی برای زندگی خود هستیم، که در بسیاری از موارد کوتاه آمدن از این اصول و قواعد برایمان بسیار مشکل است. البته در این مقاله ما قصد نداریم تا در مورد درستی و یا غلطی این اصول صحبت کنیم. بلکه قرار است تا در مورد نکاتی پیرامون پرده بکارت که شاید به صورت عمومی از آن بی اطلاع باشید توضیحاتی داشته باشیم. برای همین منظور موارد زیر را بررسی خواهیم کرد.

  • پرده بکارت چیست؟
  • انواع پرده بکارت
  • سوالات متداول در خصوص پرده بکارت
هر انچه لازم است درخصوص پرده بکارت بدانید

جالب است که بدانید بر خلاف تصور عموم که فکر می کنند، پرده بکارت یک لایه محکم و ضخیم است، این پرده یک لایه نازک فیبروزی است که قسمت های داخلی و خارجی آن با مخاط پوشیده شده است. اما شاید سوال این باشد که لایه فیبروزی چیست؟ لایه فیبروزی در حقیقت یک لایه متشکل از سلول ها و رگ های خونی است که که نقش عملکردی در داخل بدن ندارد. برای مثال مانند سلول های ماهیچه ای که نقش انقباض و یا انبساط را دارند، این سلول ها نقش خاصی ندارد و وجودشان در این قسمت تنها به عنوان یک لایه تولید کننده ی مخاط است. وجود رگ های خونی در این قسمت که سبب ایجاد خونریزی در اولین رابطه جنسی می شود، سبب شده تا برخی افراد این تصور را داشته باشند که این لایه بسیار ضخیم است. این در حالی است که این لایه تنها یک لایه نازک فیبروزی از جنس غشا می باشد.

انواع پرده بکارت


با مراجعه به بهترین متخصص زنان می توانید نوع پرده بکارت خود را مشخص کنید. انواع مختلف پرده بکارت شامل موارد ذیل می گردد:

نوع حلقوی

 نوع پرده به صورت حلقوی دور تا دور واژن وجود دارد. به دلیل اینکه این نوع پرده در راه ورودی به صورت مستقیم قرار نگرفته است، شاید در اولین تجربه رابطه ی جنسی پاره نشود و فرد خونریزی نداشته باشد. یکی از ویژگی های این پرده این است که قابل اتساع بوده و همین موضوع سبب می شود تا در رابطه جنسی بسیار دیرتر آسیب ببیند.

نوع ارتجاعی و یا هلالی

ای نوع پرده مشابه نوع حلقوی است با این تفاوت که قسمت های بیشتری از ورودی واژن را گرفته است. با این وجود به دلیل قابلیت ارتجاعی بودن آن در رابطه جنسی آسیب نمی بیند و پاره نمی شود. به همین دلیل افرادی که دارای این پرده هستند، در اولین رابطه جنسی خود خونریزی ندارند.

نوع تیغه ای

در این نوع پرده نوع حفره ی بزرگ در وسط پرده وجود دارد که توسط یک تیغه ای از جنس غشا از یکدیگر جدا شده اند. این نوع پرده ها معمولا به سرعت در اولین رابطه پاره می شوند و سبب ایجاد خونریزی در اولین رابطه می شوند.

نوع غربالی

این نوع پرده به طور کامل در طول واژن کشیده شده و در وسط آن سوراخ های متعددی وجود دارد. به دلیل اینکه کل ناحیه ورودی واژن را گرفته است، معمولا در اولین رابطه جنسی آسیب دیده و خونریزی ایجاد می شود.

نوع مسدود

این پرده کل ناحیه ورودی واژن را گرفته و دارای هیچ منفذی نیست. در حین رابطه جنسی ممکن است به طور کامل پاره نشود و تا زمانی که فرد نوزاد به دنیا نیاورد ممکن است همچنان در ورودی واژن وجود داشته باشد.

سوالات متداول

خلاصه مطالب

داشتن پرده بکارت در برخی فرهنگ ها مهم و نشانه پاکی در دختران مجرد است. البته اخیرا به دلیل تغییر نگرش ها این موضوع مقداری اهمیت خود را از دست داده است. اما داشتن اطلاعات اولیه در این زمینه می تواند برای زوجین بسیار کمک کننده و با اهمیت باشد. این پرده دارای انواع مختلفی بوده که بر اساس نوع آن میزان آسیب دیدگی در اولین رابطه جنسی می تواند متفاوت باشد. البته برخی خانم ها به صورت مادرزادی این پرده را ندارند و ممکن است در رابطه جنسی هیچ خونریزی نداشته باشند. به عقیده متخصصین اگر فرایند انجام رابطه جنسی اصولی باشد، و فرد هیچ استرس و اضطرابی نداشته باشد، نبود انقباضات سبب می شود تا حتی فرد با داشتن پرده خونریزی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *